O co aktuálně usilujemePřevoz zubrů je složitý a nákladný proces, při kterém je zapotřebí mnoho hodin plánování, speciální technika a kvalifikovaná lidská síla. Jde tedy o velmi nákladnou záležitost, se kterou můžete pomoci i vy!

1. Převoz Karly do Srbska


Zubřici Karlu chceme převézt do přírodní rezervace v Srbsku, kde může žít v klidném, přirozeném prostředí. I díky tomuto zdánlivě malému kroku budeme pak o kousek blíže zachování zubřího druhu.

Zatím není jasné, zda nám aktuální podmínky ve Španělsku převoz umožní, tedy jako záložní plán máme vypuštění Karly v přírodní rezervaci Stara Planina v Srbsku.

Smutný příběh zubřice Karly

Zubřice Karla to neměla v životě vůbec jednoduché. U jejího otce Karla se v jeho sedmi letech projevilo těžké onemocnění ledvin, kterému za několik týdnů podlehl. Karla svého otce Karla nikdy nepoznala. Druhá rána na sebe nenechala dlouho čekat. Karla těsně před jejími 4. narozeninami osiřela, když její matka Tamara v září 2015 ve věku 18 let uhynula.

Karla se narodila v říjnu 2011 v hodonínské zoo. O 4 roky později, v prosinci 2015 byla převezena do ZOO Tábor, odkud původně pocházeli i oba její rodiče. Od té doby dělá radost všem návštěvníkům této zoo. Karle se v ZOO Tábor velice líbí. V horní části zahrady má svůj vlastní výběh, ze kterého má výhled i na ostatní zvířata, zvláště pak na kolegy kopytníky daňky a laně.

Rádi bychom však Karle dopřáli ještě větší prostor a hlavně seznámení s ostatními zubry. Proto jsme se po mnoha měsících příprav dohodli s organizací True Nature Foundation, která zaštiťuje několik evropských rezervací, na jejím převozu do srbské rezervace Stara Planina nebo do rezervace Valle del Bisonte ve Španělsku.

Nový život Karly


Přírodní rezervace Stara Planina (Srbsko)

Stara Planina je nádherná zcela nová přírodní rezervace, která se nachází na východní straně Srbska. Tvoří ji stejnojmenné pohoří, zasahující až na území Bulharska. Samotné pohoří Stara Planina je více než 500 km dlouhé.

Přikládáme několik fotek z rezervací. No řekněte, nevypadá to úžasně? Karla nám sice bude neskutečně chybět, ale o tak krásném místě se jí určitě ani nesnilo.Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/48423/virtual/www/domains/zazubra.cz/o-co-usilujeme.php on line 16

Kontakty


Projekt ZaZubra.cz zaštiťuje Zoologická zahrada Tábor, a.s.

se sídlem:

Dukelských hrdinů 747/19
170 00 Praha 7
IČ: 04074025

Tel.: 233 372 021
E-mail: info@zazubra.cz

Podpoř záchranu zubra i ty!